Sylwestrowa Noc Wielokulturowości

Już trzeci raz żegnamy stary i witamy Nowy Rok:) Tym razem ostatnia noc  2015 roku upłynęła pod znakiem wielokulturowości. Maski i batiki z Czarnego Lądu, wszystkiemu przypatrywali się manekinowi goście z Etiopii, Ekwadoru, Indii i Rosji. Zanim ruszyliśmy w podróż muzycznych szlagierów z różnych zakątków świata z Kapelą Bałucką odbył się pokaz tańca indyjskiego i afro oraz mini warsztaty tańca hinduskiego.Stoły uginały się od jedzenia.

Tańce, tańce, tańce… Czerpiąc z tradycji Ekwadoru spaliliśmy o północy postać Starego Roku, a inspirując sie tradycjami ludowymi spaliliśmy także karteczki ze wszystkimi niedobrymi rzeczami, których nie chcemy doświadczyć w Nowym Roku. A, że ogień ma moc oczyszczającą 2016r. nie ma innej szansy, będzie szczęśliwy dla nas wszystkich.

Śpiewów też nie zabrakło, oj, nie!

Było mi jak zwykle, lecz niezwykle miło spędzić z Wami ten czas przejścia – pożegnać stare i powitać nowe, to, co niecierpliwie czeka już na nas:) Patrzeć jak się radujecie jest uczuciem bezcennym:)

Etnoinspirującego Roku!!!

Projekt Seniorzy rozśpiewani kreatywnością i pasją! realizowany przez Etnoinspiracje i dofinansowany ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

ASOS 2014-2020